9:00 - 17:00

 Çalışma Saatlerimiz Ptesi-Cuma

0312 427 74 49

Bizi Arayabilirsiniz.


 

Hakkımızda

Bizi Daha Yakından Tanıyın.
Kaptan Hukuk Bürosu > Hakkımızda

Kurucumuz

Av. Mustafa Kaptan

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. 1952-1960 yılları arasında Sinop  , 1961-1996 yılları arasında ise Ankara Barosu’nda avukatlık yapmıştır.

Kurucumuz Avukat Mustafa Kaptan, 1961 yılında Sinop milletvekili olarak göreve başlayarak 4 dönem Sinop milletvekilliğini sürdürmüştür.

Kaptan & Kaptan Hukuk Bürosu, kurucumuz Avukat Mustafa Kaptan tarafından 1952 yılında Sinop’ta kurulmuştur. Büromuz 1961 yılından bu yana Ankara’da ulusal ve uluslararası hukuk alanında avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir

Kaptan & Kaptan Hukuk Bürosu kadrosu, kurulduğu günden bu yana yerli ya da uluslararası pek çok şirket ve kooperatife, Türk ve Avrupa hukuku hususlarında danışmanlık yapmaktadır.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen kadromuz, gerek Türk, gerek yabancı müvekkillerini ulusal ve uluslararası mahkeme ve makamlar düzeyinde temsil ederek, müvekkillerinin hukuki problemlerine hızlı çözümler üretmek konusunda deneyim kazanmıştır.  Avukatlarımız, Avukatlık kanunun belirlediği ilkeler doğrultusunda müvekkillerine güvenilir, şeffaf ve pratik hizmet vermeyi amaç edinmiştir.

a

Avukat Ekibimiz

Hukuk Danışmanlarımız ve Biyografileri.

Av. Bülent Kaptan

Lisans Eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra Ankara Barosu’nda avukatlığa başlamıştır..

1989 yılından bu yana şirketler ve kooperatifler hukuku basta olmak üzere ticaret, borçlar, ceza, aile ve çalışma hukuklarında uzmanlaşmış olan Avukat Bülent Kaptan, hizmet, inşaat taşımacılık ve ithalat-ihracat konularında sözleşme hazırlama, yazma ve görüşmelere iştirak etmek hususlarında da müvekkillerine güvenilir hizmet vermeye devam etmektedir.

Av. Türkan Hazal Haferkorn

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra Ankara Barosu’nda avukatlığa başlamıştır. 2015 yılında Oslo Üniversitesin’ de bilişim hukuku yüksek lisansını ( Master’s Degree in Information Communication Technologies Law, LLM) tamamlamış, 2017 yılında kişisel verinin korunması uzmanlık sertifikasını (Certified Information Privacy Professional, IAPP) almıştır.

2013 yılından bu yana avukatlık yapmakta olan Avukat Türkan Hazal Haferkorn,  Avrupa hukuku, telekomünikasyon, bilişim, rekabet, kişisel verinin korunması, fikri ve sınai haklar,  ve elektronik ticaret hukuku hususlarında, ulusal ve uluslararası alanda uzmanlaşmaktadır.

Av. Zeynep Kaptan

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde hukuk müşavirliği yapmış, 2010 yılında emekli olmuştur. Halihazırda Kaptan & Kaptan Hukuk Bürosunda danışman avukat olarak çalışmaktadır.

Av. Ezgi Selen Kaptan Aras

Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2017 yılında mezun olmuş, Kaptan & Kaptan Hukuk Bürosunda avukatlık yapmaktadır. Boşanma ve Mal Rejimi Hukuku uzmanlığı yapmakta olup, özel hukuk alanlarında çalışmaktadır.